Достапни линкови

14 години затвор за "убиството од чест" во Германија


Германскиот суд денеска го осуди на 14 години затвор мажот кој беше обвинет за таканареченото убиство од чест. Дваесет и едно годишниот Езедин А. ја застрела неговата 20 годишна братучетка во еден возен парк во август во 2008 година. Осудениот кој има сириско потекло се решил на тој чин, бидејќи неговото семејство не го одбрувал западниот животен стил на жртвата.
XS
SM
MD
LG