Достапни линкови

Лавров-новиот украински претседател да ги подобри односите со Русија


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров соопшти денеска дека се надева оти новиот украински претседател кој треба да биде избран наредниот месец ќе ги подобри односите со Русија. Лавров изјави дека земјата очекува новиот лидер на Украина да работи на односите меѓу двете земји и да не биде заложник на сопствените амбиции. Во вториот круг на претседателските избори во Украина, кои ќе се одржат на 7 февруари се пласираа прмиерот Јулија Тимошенко и Виктор Јанукович.
XS
SM
MD
LG