Достапни линкови

Поплави во Египет и Израел однесоа жртви


Седум луѓе се удавени во поплавите што ги зафатија Египет и Израел , по големите дождови и бурата што го зафати Блискиот Исток. Обилните дождови и поплавите однеле неколку десетици куќи, во некои градови нема струја , откажани се сите патувања со траекти и ферибродови, оштетен е аеродромот во Шарм Ел Шеик и блокиран е дел од сообраќајот во Израел. Египетските метеоролози предупредуваат дека ваквото невреме може да потрае до доцна вечерва
XS
SM
MD
LG