Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Денеска ќе не очекува променливо облачно време со помалку ветер. Во северните и источните делови на Македонија повремено ќе провејува слаб снег. Утринската температура ќе се движи од минус четири до два, а дневната од нула до шест степени. Во Скопје и околината утринската температура ќе достигне минус еден, а дневната температура до три степени
XS
SM
MD
LG