Достапни линкови

Саудиска Арабија ја потврди смрта на 3 најбарани луѓе


Еден поранешен затвореник на Гвантанамо и двајца милитанти од Саудиска Арабија биле убиени во една експлозија на 14 септември во мината година, соопштија официјалните лица од Саудиска Арабија. Тие беа на листата на најбарани луѓе во земјата. Причините за експлозијата во која го загубиле животот сеуште не се познати.
XS
SM
MD
LG