Достапни линкови

Ирак и Иран бараат решение за спорот со нафтеното поле


Иранските медиуми соопштија дека официјалните лица од Ирак и Иран денеска ќе се сретнат да разговараат за изнаоѓање на решение за спорот со нафтено поле, кое се наоѓа на границата на двете земји. Иранските власти соопштија дека се надеваат дека недоразбирањата ќе се решат, а ирачките власти сметаат дека доколку двете земји се договорат тоа ќе допринесе за експанзија на врските меѓу нив во една нова фаза.

XS
SM
MD
LG