Достапни линкови

4 мртви во напад врз хуманитарна организација во Ирак


Ирачките официјални лица соопштија дека 4 вработени во една хуманитарна организација го загубиле животот, кога група мажи отвориле оган во нивната зграда во Багдад. Ирачкото министерство за надворешни работи соопшти дека напаѓачите оставиле бомба и во организацијата Мавтени, која експлодирала кога пристигнале безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG