Достапни линкови

Карзаи-ситуацијата во Кабул под контрола


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи соопшти дека ситуацијата во главниот град Кабул е под контрола, по серијата напади на Талибанците. Најмалку 9 луѓе загинаа, меѓу кои 4 милитанти, а 40 се повредени за време на експлозиите и престрелките во близина на претседателската палата. Талибанците соопштија дека во нападите учествувале 20 нивни припадници, меѓу кои имало и бомбаши самоубијци.
XS
SM
MD
LG