Достапни линкови

5 лица загинале во експлозија во Украина


Најмалку 5 лица загинале во експлозија во болница во украинскиот град Луганск. Се јавува дека од експлозија на канистер со оксиген колабирале два спрата од 7 катна болница.
XS
SM
MD
LG