Достапни линкови

Јанукович и Тимошенко во вториот круг на изборите во Украина?


Во вториот круг на претседателските избори во Украина, што ќе биде одржан на седми февруари годинава, најверојатно ќе се пласираат актуелниот премиер Јулија Тимошенко и лидерот на опозицијата Виктор Јанукович. Централната изборна комисија соопшти дека од до сега пребројаните 40 насто од вчерашниот прв круг гласање, Јанукович води со освоени 37 проценти од гласовите, додека Тимошенко добила 24 проценти.
XS
SM
MD
LG