Достапни линкови

Бан Ки Мун на Хаити


Земјотресот во Хаити, во кој настрадаа десетици илјади лица, е една од „најсериозните хуманитарни кризи во изминативе децении“ рече генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун при неговата посета на островот. Тој испрати апел до жителите да бидат трпеливи, додавајки дека меѓународната заедница веќе работи на достава на храна и медицински материјали.
XS
SM
MD
LG