Достапни линкови

Откажани атлетски игри во Иран поради натписот на медалите


Исламската солидарна спортска федерација со седиште во Ријад, Саудиска Арабија, ги откажа атлетските игри кои требаше да се одржат во Техеран во април годинава. Иранските организатори го гравирале терминот „Персиски Залив“ на медалите за победниците, што е официјалната причина за откажување на настанот.
XS
SM
MD
LG