Достапни линкови

Прогноза за времето- облачно и врнежливо


Времето ќе биде претежно облачно. Претпладне ќе има локални врнежи од дожд и снег на пониските места, а снег на повисоките места. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура се движи од минус 2 до 3, а дневната ќе биде од нула до 6 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде облачно. Претпладне ќе има повремени врнежи од дожд и снег. Утринската температура е околу 2, а дневната ќе достигне до 4 степени.
XS
SM
MD
LG