Достапни линкови

2 кинески инженери киднапирани во Авганистан


Талибанците кинднапирале двајца кинески инженери и четворица авганистанци кои ги придружувале во јужниот дел на земјата, соопштија локалните официјални лица. Инженерите помагале во изградбата на патот во покраината Фарџаб. Потпаролот на Талибанците Јусуф Ахмади соопшти дека тие ги киндапирале инженерите и двајца нивни возачи и двајца чувари. За нивната судбина како што изјави Ахмади ќе реши исламскиот суд или шура.
XS
SM
MD
LG