Достапни линкови

Македонија не се пласира на баражот за СП во ракомет


Македонската машка ракометна репрезентација не успеа да се пласира во јунскиот бараж за светското првенство во Шведска во 2011 година, откако Литванија ја совлада Турција со 37:24. Литванија требаше да победи со помалку од 9 гола за Македонија да го заземе првото место во групата и да се пласира на пбаражот. Макдонија во првиот натпревар изигра нерешено 24:24 со Литванија, а вчера ја победи Турција со 35:26.
XS
SM
MD
LG