Достапни линкови

Авганистан ќе испрати помош во Хаити


Авганистан ќе издвои 200 илјади долари за помош на настраданите во земјотресот кој во вторникот го погоди Хаити. Кабинетот на претседателот Хамид Карзаи соопшти дека парите ќе бидат испратени што е можно побрзо во земјата. Тоа не е прв пат авганистанските власти да донираат помош за жртвите од природни катастрофи. Последниот пат тие понудија медицинска помош, храна и засолниште на пакистанците од Кашмир, кој исто така го погоди силен земјотрес.
XS
SM
MD
LG