Достапни линкови

Карзаи со новите номинации за кабинетот наредниот месец


Авганистанскиот парламент нема да го чека претседателот Хамид Карзаи повторно да направи нова листа за наговиот кабинет, бидејќи ќе замине на зимски одмор. Парламентот одби половина од кандидатите на Карзаи, кој соопшти дека новите номинации за преостанатите 11 министерски места ќе ги објави кога законодавците ќе се вратат на работното место на 20 февруари.
XS
SM
MD
LG