Достапни линкови

4 војници повредени во бомбашки напад во Пакистан


Во напад на бомбаш самоубиец на воено возило, 4 војници се повредени во Кашмир во Пакистан. Локалните власти соопштија дека инцидентот се случил во градот Равалакот. Тој регион е поделен меѓу Пакистан и Индија, за кој и двете страни тврдат дека им припаѓа на нив.

XS
SM
MD
LG