Достапни линкови

1 војник убиен во експлозија на бомба во Авганистан


Еден странски војник го загуби животот во борбата со Талибанците во јужниот дел на Авганистан, соопшти денеска НАТО. Тој бил убиен од експлозија на даечински управувана бомба. Сеуште не се знае националноста на војникот и точната локација каде што загинал.
XS
SM
MD
LG