Достапни линкови

Отпуштен директорот на компанија за нафта и гас во ТуркменистанТуркменистанскиот претседател Гурбангули Бердимухамедов го отпушти директорот на националната компанија за нафта и гас, соопштија туркменистанските медиуми. Претседателот го отпушти Оразнур Нурмурадов кој ја извршуваше функцијата три месеци, поради неефикасно работење. За нов директор на компанијата ќе биде назначен неговиот поранешен заменик Бајрамгелди Недиров.
XS
SM
MD
LG