Достапни линкови

Американскиот пратеник Мичел во посета на Сирија


Американскиот пратеник за Блискиот Исток, Џорџ Мичел наредната недела ќе отпатува во Дамаск, каде ќе се сретне со сирискиот претседател Башар Ал Асад. Мичел со Асад ќе разговара за мировниот процес, за билатералните односи и други регионални прашања. Тоа ќе биде трета негова посета на Дамаск, откако американскиот претседател Барак Обама го назначи на функцијата за да го активира мировниот процес на Блискиот Исток, особено со Сирија и Палестина
XS
SM
MD
LG