Достапни линкови

Авганистанскиот парламент одобри 7 министри


Авганистанскиот парламент денеска ги отфрли повеќето од кандидатите на претседателот Хамид Карзаи за новиот кабинет. Законодавците изгласаа само 7-мина кандидати, а 10 отфрлија. Меѓу другите, поминаа министерот за надворешни работи, за правда и за религиозни прашања.
XS
SM
MD
LG