Достапни линкови

90 насто до градот Леоган на Хаити, уништен


Обединетите Нации соопштија дека градот Леоган, западно од главниот град на Хаити, Порт О Пренс, бил најтешко погоден од земјотресот. Портпаролката на Обединетите Нации во Женева, Елизабет Бирс изјави дека 80 до 90 насто од објектите во Леоган се уништени, а во градот настрадале 5 до 10 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG