Достапни линкови

Убиен шефот на Ал Каеда во Јемен


Министерството за внатрешни работи на Јемен денеска потврди дека во вчерашниот воздушен напад бил убиен командантот на Ал Каеда во земјата Касем Ал Рими и петмина негови соработници. Во соопштението се прецизира дека Рими бил убиен кога еден проектил го погодил неговото возило во провинцијата Саада.
XS
SM
MD
LG