Достапни линкови

Бан Ки Мун - Србија и Косово да се посветат на регионалната соработка


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун ги повика Србија и Косово да го остават настрана разгледувањето на статусот и да се посветат на регионалната соработка. Во најновиот извештај до Советот за Безбедност, Бан Ки Мун наведува дека безбедносната ситуација на Косово е мирна, но кревка. Советот за Безбедност ќе го разгледува извештајот на 22-ри овој месец.
XS
SM
MD
LG