Достапни линкови

Во Јемен убиени 6 осомничени припадници на Ал Каеда.


Претставници на јеменските безбедносни сили изјавија дека во воздушен напад врз два автомобили биле убиени најмалку шест осомничени припаденици на Ал Каеда северно од Сана. Јемен вчера формално и прогласи отворена војна на оваа терористичка организација. Јемен се најде под притисок откако филијала на Ал Каеда базирана во оваа земја ја презеде одговорноста за неуспешниот напад на 25 декември во авионот на Нортвест.
XS
SM
MD
LG