Достапни линкови

САД ќе го користат кубанскиот воздушен простор


Соединетите држави соопштија дека Куба дозволи да биде користен нејзиниот воздушен простор за помош и евакуација на жртвите од катастрофалниот земјотрес на Хаити. Во соопштението на Белата Куќа се наведува дека Вашингтон и Хавана се договориле ваквите летови да се извршуваат од американската поморска база во заливот Гвантанамо на Куба до Мајами.
XS
SM
MD
LG