Достапни линкови

Српско - турско - босански разговори во Белград


Министрите за надворешни работи на Турција, Босна и Херцеговина и Србија, Ахмет Давутоглу, Свен Алкалај и Вук Јеремиќ денеска во Белград ќе разговараат за соработката во Југоисточна Европа. Министрите, според најавите, ке разговараат и за билатералната соработка и отворените прашања меѓу трите земји.
XS
SM
MD
LG