Достапни линкови

РСЕ почнува со емитување програма за Пакистан


Радио Слободна Европа денеска почнува да емитува програма за племенските региони во Пакистан со цел да понуди алтернатива на радио станиците на екстремистите во ова погранично подрачје со Авганистан. Новото радио Машал од денеска ке емитува програма на локалниот паштунски дијалект од Прага а новинарите ке дејствуваат од ново дописниство во Пакистан. Радио Слободна Европа емитува програма на 28 јазика во 20 земји.
XS
SM
MD
LG