Достапни линкови

Кина со дипломат на пониско ниво на разговорите за Иран!


Американскиот Стејт Департмент соопшти дека Кина на престојните разговори за иранската нуклеарна програма испраќа дипломат на пониско ниво. Во сабота во Њујорк преставници на Соединетите Држави, Британија, Кина, Франција, Русија и Германија ке разговараат за нови санкции против Техеран поради нуклеарните активности. Дипломати велат дека не ги знаат мотивите на Пекинг, но оти може да станува збор за сигнал дека Кина не сака на Иран да му бидат поставени нови санкции.
XS
SM
MD
LG