Достапни линкови

САД и Русија на работ на потпишување на договор за разоружување


Американскиот подсекретар Вилијам Бурнс соопшти денеска дека Вашингтон и Москва се на работ на потпишување на нов договор за нуклеарно разоружување, по неколку месечните преговори. Тој е оптимист дека договорот наскоро ќе биде потпишан. Стариот договор меѓу САД и Русија престана да важи на 5 декември минатата година.
XS
SM
MD
LG