Достапни линкови

Серија бомбашки напади во Ирак


Во серија на бомбашки напади во Ирак во шиитскиот свет град Најаф животот го загуби најмалку едно лице, објавија ирачките официјални лица. Неименувани безбедносни официјални лица пак соопштија дека бројката на загинати е поголема. Една автомобил бомба експлодирала во близина на џамија, а други две бомби експлодирале на пазар во градот, кој се наоѓа на 150 километри одалеченост од Багдад.


XS
SM
MD
LG