Достапни линкови

Средба на министрите за надворешни работи на БиХ, Хрватска и Турција


Шефот на турската дипломатија Ахмет Давутоглу по денешната средба со неговите колеги од Босна и Херецговина и Хрватска соопшти дека соработката меѓу земјите ќе придонесе за безбедноста, стабилноста и просперитет на Балканот. Давутоглу изјави и дека средбата е можност за нова соработка во регионот. Министерот за надворешни работи на БиХ, Свен Алкај смета дека соработката ќе и помогне на земјата во нејзините аспирации кон ЕУ и НАТО.
XS
SM
MD
LG