Достапни линкови

Груевски во посета на седиштето на НАТО во Брисел


Премиерот Никола Груевски попладнево ќе замине за Брисел во посета на седиштето на НАТО. Тој утре ќе се сретне со генералниот секретар на алијансата Андрес Фог Расмусен со кој ќе разговара за достигнувањата и перспективите на Република Македонија за членство во НАТО, како и за реформите на земјата за евро-атланските интеграции. Груевски денеска соопшти и дека на утрешната средба ќе стане збор и за спорот со името со Грција.

XS
SM
MD
LG