Достапни линкови

САД и Норвешка-Азербеџан да ја истражи акцијата против муслиманите


САД и Норвешка побараа од Азербеџан да спроведе истрага за наводната акција на полицијата против муслиманските вернци во покраината Наџиван. Амбасадите на двете земји во Баку ги повикаа властите целосно да го испитаат настанот и да им обезбедат заштита на странските дипломати кои работат во Азербеџан. На дипломатите на амбасадите вчера им било забрането да влезат во селото Бананјар од група на луѓе, кои вербално ги нападнале.
XS
SM
MD
LG