Достапни линкови

Тимошенко ќе ја однесе Украина во ЕУ за 5 години


Украинскиот премиер Јулија Тимошенко денеска во Киев соопшти дека доколку победи на претседателските избори во недела земјата за пет години ќе стане членка на Европската Унија и дека ќе ги обнови односите со Русија. Противници на изборите на Тимошенко и се сегашниот претседател на земјата Виктор Јушченко и поранешниот премиер Виктор Јанукович.


XS
SM
MD
LG