Достапни линкови

25 илјади евра од Град Скопје за настраданите во Хаити


Град Скопје ќе издвои 25 илјади евра за настраданите во земјотерсот кој пред два дена го погоди Хаити. Скопскиот градоначалник Коце Трајановски соопшти дека тие и натаму во соработка со Црвен Крст ќе ја следат состојбата на островот и ако е потребно ќе понудат дополнителна материјална помош.
XS
SM
MD
LG