Достапни линкови

15 загинати во експлозија на пазар во Авганистан


Најмалку 15 цивили загинале во напад на бомбаш самоубиец на пазар во еден град во централен Авганистан, јавија агенциите. Гувернерот на провинцијата Урузган изјави дека при експлозијата имало и над 12 повредени.
XS
SM
MD
LG