Достапни линкови

Јеменската влада е во војна со Ал Каеда


Јеменската влада ги предупреди своите граѓани да не соработуваат со милитантите на Ал Каеда. На владината интернет страница е наведено дека владата е во отворена војна со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG