Достапни линкови

Јеменски муслимани се закануваат со Џихад


Над 150 јеменски верски лидери се заканија дека ќе прогласат верска војна – Џихад, доколку странски трупи влезат во земјата за да се борат против Ал Каеда. На состанокот во џамијата во Сана претседавал Шеик Абдул Маџид Ал Зиндани, кој е баран од Соединетите Држави за вмешаност во финансирање терористи.
XS
SM
MD
LG