Достапни линкови

Бомбардиран камп на милитанти во Пакистан


Американски безпилотни летала извршиле ракетен напад во пакистанскиот регион северен Вазиристан, во близина на границата со Авганистан, при што биле убиени најмалку 10-мина милитанти. Цел на нападот, осми во последниве две недели, бил еден камп за обука на екстремисти.
XS
SM
MD
LG