Достапни линкови

Конференција за енергија во Грузија


Во Грузија денеска треба да се одржи регионална конференција за енергија. Се очекува на конференцијата во градот Батуми на Црното Море да присуствуваат претседателите на Азербејџан, Полска и на Украина. Најавено е присуство и на делегации од Бугарија, Романија, Туркменистан и Казахстан. Грузија е клучна земја за испорака на касписката нафта на европските пазари.
XS
SM
MD
LG