Достапни линкови

Обама-ќе му помогнеме на Хаити на секој можен начин


Американскиот претседател Барак Обама соопшти денеска дека земјата ќе им помогне на жртвите на земјотресот во Хаити на секој можен начин. Тој и наредил на администрацијата да обезбеди опрема за да се спасат што повеќе животи. Американските спасувачки екипи треба вечерва да пристигнат на островот. Земјотресот со јачина од 7 степени според Рихтеровата скала вчера го погоди Хаити.
XS
SM
MD
LG