Достапни линкови

Ердоган ја пофали соработката со Русија во енергетскиот сектор


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган соопшти денеска по состанокот со рускиот претседател Димитри Медведев во неговата резиденција во близина на Москва дека енергетскиот сектор е од голема важност и соработката на двете земји во таа област е за пример. Ердоган смета дека тие имаат големи можности, не само со гасот, туку и со нафтата и нафтените деривати. Тој денеска ќе се сретне и со рускиот премиер Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG