Достапни линкови

2 американски војници и 4 цивили убиени во Авганистан


Во две оделени експлозии во Авганистан животот го загубија двајца американски војници и четири цивили. Двајцата војници беа убиени од експлозија на рачно направена бомба во источниот дел на земјата, а четворицата авганистански инженери загинале пробувајќи да деактивираат бомбашки уред, кој експлодирал во источната покраина Кост.

XS
SM
MD
LG