Достапни линкови

Шефот на миротворците на ОН загинал во земјотресот на Хаити


Шефот на миротворците на Обединетите нации, Хеди Анаби го загубил животот во земјотресот во Хаити, откако зградата во која се ноаѓале нивните канцеларии се урнала. Францускиот министер за надворешни работи Бернард Кушнер соопшти дека најверојатно и другите вработени во зградата настрадале во несреќата. Кушнер изјави и дека претседателот на Хаити, Рене Первал го преживеал земјотресот.
XS
SM
MD
LG