Достапни линкови

Русија ќе ја прекине испораката на нафта до Белорусија?


Русија соопшти денеска дека можеби ќе ја прекине испораката на нафта до Белорусија, поради нерешениот спор меѓу двете земји. Руската компанија Трансефт изјави дека снабдувањето на белоруските рафинерии може да биде прекинато, бидејќи не се потпишани нови договори. Русија и Белорусија не се согласуваат околу цените на нафтата.

XS
SM
MD
LG