Достапни линкови

Лани најголем пад на германското стопанство


Германското стопанство во минатата година забележа пад од 5 проценти, соопшти денеска Федералното статистичко биро. Тоа, според агенциите, е најголем пад од Втората светска војна. Германското стопанство кое е наголемо во Европа, излезе од рецесијата во второто тримесечје од 2009 година.
XS
SM
MD
LG