Достапни линкови

Во Јемен убиен лидер на Ал Каеда


Лидерот на јеменската ќелија на Ал Каеда Абдула Махдар бил убиен во судир со безбедносните сили, јавуваат агенциите повикувајќи се извори на локалните власти во источната провинција Шабва. Јеменските сили војуваат против милитанти на Ал Каеда во неколку провинции во земјата. Јеменската филијала на оваа терористичка организација ја презеде одговорноста за неуспешниот обид за уривање на американскиот патнички авион за време на Божиќните празници.
XS
SM
MD
LG