Достапни линкови

Ирак: седуммина загинати во бомбашки напад


Ирачката полиција соопшти дека денеска бомбаш самоубиец убил седум, а ранил шест луѓе во западната ирачка провинција Анбар. Се наведува дека бомбашот го активирал експлозивот во камион паркиран во близина на една полициска станица. Провинцијата Анбар во последните неколку недели е погодена од серија бомбашки напади.
XS
SM
MD
LG